צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

סדר , בידוד וילדים ….


האמת ששילוב המילים סדר ובידוד משפחתי כבר נשמע ונראה לי קצת מוזר אבל בואו ננסה ביחד למצוא מה בכל זאת אפשר לחלץ מהשילוב של בידוד, שעמום, לחץ והרבה זמן פנוי… של כולנו .

 

סדר בידוד וילדיםהנה לכם כמה טיפים מתאימים לילדים מעל גיל 6 :

 

•    פצחו בפרויקט סידור המגירות ביחד עם ילדכם. אנחנו לקראת סוף שנת הלימודים , המגירות כבר מפוצצות משיעורי בית שלעולם לא יושלמו ומדפי עבודה מקומטים שכנראה כבר אף אחד לא צריך. הוציאו מגירה אחת בכל פעם ותנו לילדכם את העונג שבלקבל החלטה בנוגע למה יישאר ומה ייזרק. סדרו את המגירות ביחד ודללו ציוד לקראת ה”אחרי קורונה “

 

•    היזכרו במוקד בביתכם שם הבלאגן חוגג ואתם לא מצליחים להביא את עצמכם לסדר אותו. הציעו לילדים בדרך של משחק וחוויה שהיום יש לנו פרויקט משפחתי נושא פרסים בו אנו יוצאים למסע הסדר הגדול בביתנו. למי מהילדים שישתף פעולה חישבו על תגמול משתלם ומפנק.

 

•    קיבעו טבלת משימות לכל יום בשבוע בה תיקחו החלטה להשתלט על מוקד בעייתי ומבולגן אחד בכל יום. למסודרים שבינינו נהלו את הטבלה עם משימות יומיומיות כגון סידור המיטה, הכנסה או ריקון של מדיח הכלים וסידור כללי של מרחב המחיה שלכם. למשימות הסדר היומיות הכניסו גם טיול עם הכלב, שטיפת כלים וסידור כביסה מקופלת בארונות.

עד כה זה נשמע כמו חוויה ממש לא מהנה, נכון? אבל אל תשכחו שאת העבודה הזו אתם עושים לרוב לבד וכשהילדים הגדולים בבית נפח העבודה הזו רק הולך וגדל, שלבו אותם בעבודות הבית, זו השקעה לעתיד.

 

•    ילדים אוהבים לשמוע סיפורים על "כשהיינו קטנים". שלבו סידורים נוסטלגיים עם סיפורים אישיים. למי מכם שיש ערימות של תמונות שהוא הבטיח לעצמו לסדר מאז שהילד נולד והילד כבר בן 10 זה הזמן. שבו ביחד מיינו תמונות והחליטו איזו תמונה לשים באיזה אלבום וזרקו תמונות שפותחו על "אוטומט" ואין לכם בהם צורך

•    הכינו ביחד תיק מסודר לים או לבריכה זה עוד מעט מגיע … 

 

•    סדרו ערכת פיקניק מפנקת וקיבעו מועד להשתמש בה “אחרי הקורונה “ 

•    הבידוד בעידן טכנולוגי כה מתקדם מזמינה  רביצה מול מסכי הטלוויזיה והמחשב. קיבעו לוחות זמנים מסודרים בהם יש אלטרנטיבה אחרת לרביצה בהם תוכלו לשלב סדר בבית וארגון.  

 

ווי קרביץ 

 

צרו קשר
חייגו: 0723943676
הקליקו עכשיו ושריינו מקום לקיץ
השאירו פנייתכם כאן