צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

עוברים לדיור מוגן - כל מה שצריך לדעת כדי לעבור את זה בשלום


בשעה טובה… אנחנו בדרך להתאקלמות במעונכם החדש


ראשית, מדובר ברוב המקרים בדירה קטנה יותר מהדירה הקודמת, בעקבות זאת יש צורך הכרחי לבצע סינון ומיון יסודיים על מנת שכל הציוד החיוני והחשוב יעבור איתנו לדיור המוגן. 

מעבר מדיור מוגן לדיור רגיל הוא תהליך אמוציונלי של פרידה מבית מלא זכרונות אל עבר שינויים, חידושים וצמצומים ולכן עשוי להיות לא פשוט הן מהבחינה הרגשית והן מהבחינה הביצועית.

ישנם כמה טיפים ונקודות אשר חשוב להכיר -

• בתהליך זה אנו מערבים פרידה מחפצים ונאלצים למצוא פתרונות לשמירה על חפצים סנטימנטליים אשר מעלים בנו זכרונות חשובים כגון - ציורים, תעודות, חפצים של הילדים או של הנכדים ולכן נמליץ לאחסן בקופסת אחסון אחת את  כל הזיכרונות במקום שיהיו מפוזרים בכל רחבי הבית.

• על מנת לייצר סדר מקסימלי יש לכתוב על גבי הארגזים מה מהדברים יגיעו אל הבית החדש, מה נזרק, מה ילך לתרומה ומה מהדברים מוסרים למכרים.

• חשוב להכיר כי כמות המתארחים מעתה תהיה שונה ולכן אין צורך בכמות רבה של מצעים או כלי בית, כמו כן עשרות אלבומי תמונות ניתן לאחסן אצל קרובים ובני משפחה.

• חשוב לזכור כי מדובר בהליך אשר צריכים לעבור אנשים בני גיל השלישי ומכאן שיש צורך בסידור הבית בצורה פרקטית בשל מגבלת הגיל ויש לדאוג לנגישות מקסימלית וניצול נכון של החלל כך שיתחשב בצרכים היומיומיים.

 

היכן מתחילים? 

מיון  

הדירה שלנו  שונה בגודלה וצורתה מביתנו הקודם 

ולא תמיד יכולה להכיל את אותה כמות של רהיטים וחפצים,

תהליך המיון הינו תהליך רגשי שמעלה לא אחת זיכרונות, אירועים וכמובן נוסטלגיה . לעיתים הזיכרונות יעלו בנו חיוך ולעיתים הזיכרונות יהיו מהולים בעצב עמוק. 

על כן יש צורך במיון קפדני תוך חשיבה .

על מנת להפוך את תהליך המיון  לפשוט יותר, יש לעבור תכולת הבית  ונסנן במדבקות ייחודיות 

מה באמת משמש אותנו? 

מה כבר לא בשימוש וניתן לתרום או לגנוז , להעביר למשפחה ?

האם באמת יש לנו צורך בכל הניירת שאגרנו במהלך השנים? 

 

לאחר שערכנו מיון קפדני והחלטנו מה אנו לוקחים עמנו, מה לתרום וממה נפרדים לשלום,

משימת האריזה תהפוך פשוטה יותר.

 

 

צרו קשר
חייגו: 0723943676
הקליקו עכשיו ושריינו מקום לקיץ
השאירו פנייתכם כאן